Prohledat tento blog

PYRAMIDY V BOSNĚ I.díl

                                                 
BYL JSEM TAM A  JSOU TO OPRAVDU PYRAMIDY !
 PYRAMIDA SLUNCE JE  STARŠÍ A VĚTŠÍ, NEŽ CHEOPSOVA PYRAMIDA V EGYPTĚ !Jestli o tom nic nevíš, tak čti velmi pozorně! Já se o nich dověděl poprvé asi před 1,5 rokem. Přečetl jsem si o nich článek. Pyramidy v Bosně, městečko Visoko a nevěděl, co si o tom mám myslet. Hledal jsem další informace, jestli to není nějaká „kachna“, vždyť o tom nikdo neví! A v tom článku se psalo, že byly objevenyv roce 2005!

Dokonce jsem ten článek sdílel v nadšení, že jsou větší a starší pyramidy v Bosně, než v Egyptě! Ale nic, nikdo… nic..?! 

Jak to?  Proč na to nikdo nereaguje? Ptal jsem se sám sebe. Ptal se i lidí…víš, že v Bosně jsou pyramidy?  Ne?!  Jo pry jo…ale hele to je nějaká blbost a jde si dělat dál svoji „důležitou“ práci.
Leželo mě tohle téma celou dobu zastrčený v hlavě.

 Věděl jsem, že se tam musím jet podívat a zjistit, jak to s těma pyramidama  je!Stále to nějak nevycházelo, chtěl jsem jet už vloni, ale nic. A jak šel čas, tak i mě to pomaličku zapadlo..až teprve  letos, najednou z ničeho nic mě vletěla do hlavy myšlenka…JEĎ DO BOSNY! 

Co? Proč? Teď? Říkám si

Pak si i sám odpovídám J
Jo, proč ne teď? Kdy jindy ? 

Slyšíš, vidíš to jo? Zase na začátku všeho myšlenka, neviditelná věc, o které nenajdeš důkaz (viděl ji snad někdy někdo?), že existuje a přesto je…je to největší motor světa. Stačí ji otevřít dveře..

Vše začíná myšlenkou a pomalu se to pak začne zhmotňovat. A tak se i stalo v tomto případě. V pátek mě to napadlo. V sobotu jsem vymýšlel s kým bych tam jel, abych nakonec zjistil, že tam musím jet sám. Což jsem tak nějak uvnitř cítil od začátku. Ještě v neděli ráno jsem netušil, kdy teda odjedu. Ve 14 hod jsem ale už měl sbaleno. Taška přes rameno, 2 trička, kalhoty, kdyby byla zima (dobře jsem udělal) a tenisky…no a hygiena to dá rozum nejsem prase J 
Zabukoval jsem si ubytování přímo pod pyramidou a mohl vyrazit. To ubytování, je v podstatě taky důležitý v tomhle příběhu. Znáte to, člověka něco trkne hned  napoprvé, že tohle bude dobrý. Pak ale přijde hlava a začne vymýšlet…a co tamhle to…není to lepší? A co tamto, podívej má to víc hodnocení, nebo zkus tohle..blablabla hlava jedna! 

Nakonec, když dáš na tu svoji moudrou hlavu, vybereš něco jinýho, než jsi původně chtěl a pak si budeš ještě říkat, že jsi měl vybrat to první! J Z toho už jsem se poučil, tak jsem vybral hned ten první apartmán, kterej se mě nabídnul jako volnej J Je jasný, že jsem ještě zkoušel dál, jestli nebude, lepší, levnější, blíž k pyramidě…ale to jsem nechal jen hlavu, ať se vyblbne J 

A jak se dozvíš dál, mělo to tak být.

Jinak svoji hlavu mám rád J Protože jsem prakticky založenej..tedy moje hlava J zase ona-ano, mrknul jsem, jaký tam má být počasí, když u nás lilo. Předpověď na pondělí Visoko-Bosna-celý den bouřky L Nemám jet jindy? Už to zase začalo se tam mlít. Dost, řekl jsem si, prostě jedu a basta fidly!Protože poslední dobou piju vodu z pramene, vzal jsem si lahve a po cestě se stavil nabrat čistou vodu. Vzal jsem 10 litru J Flašky vypadaji, jak od slivovice, takže když piju vodu za jízdy za volantem, vypadá to že chlastám…J Jestli budu někde zvěčněnej na fotce z radaru, asi to nebude polehčující okolnost J  Jel jsem podle předpisů, tak snad ne J
Ok, takže se konečně vydávám na cestu a plnej očekávání přede mnou asi 850 km z Brna do městečka Visoko v Bosně, kde pyramidy jsou. Cesta ubíhala v pohodě do doby, než jsem si uvědomil, že jak jsem tak rychle vystřelil z domova, nevzal jsem si pas…! 

A sakra, byl jsem500 km daleko, když ta info dorazila do mé hlavy…říkám, že ji mám rád J Takže malá panika, že ten výlet je zbytečnej. V klidu, občanku mám…no jo ale je Bosna v EU? 


Trhliny ve vědomostech mají reálný obraz ve skutečnosti, no říkám si, že asi ne, ale to ani Chorvatsko a na OP to funguje..data v mobilu vypnutý..wifi nikde..abych zjistil na webu..hmm no co, prostě jedu dál.


Říkám si, že by mě ten osud přece nevyslal někam a nenechal by mě před branami! J V pohodě projíždím Maďarskem a blížím se k hranicím s Chorvatskem. Vytahuji občanku, Chorvat mávne, že můžu jet a já jedu J So easy J V Chorvatsku v Osijeku mě to nedá a hledám wifi, abych zjistil, jestli opravdu má smysl jezdit dál do Bosny, jestli mě pustí na občanku. YES, jde to, už 2 roky pouští jen na OP! Uff, já to věděl! J

Začal déšť a lilo a lilo…jasně přece vím, že má pršet,ne? Stejně tak nějak počítám s tím, že ale nebude.Přijíždím na další hranice, lehce nervózní, jestli mě to s tou občankou přeci jen projde…tak ji ležérně ukazuju do „kukaně“ celníkovi a on mávne rukou a já jedu dál! Jupí chce se mi křičet! J takový zbytečný nervy sis dělal blbče! J No jo, ale co to…aha, to byla Chorvatská výstupní hranice a přede mnou teprve ta Bosenská…!!!L Opět panika ..uuuh projde to? Opět ukazuju občanku jen tak, jako že nic. Tentokrát si ji ale celník bere a prohlíží..nervozita stoupá..

“Michal, green card, ty maš?“ 

 Jasně, že mám, povídám mu…no jo, mám, jenže jedu firemním autem a teď mi došlo, že někdo omylem vyhodil novou zelenou kartu a nechal tam starou…!!!

No nic, vytáhnu ji a dávám ji celníkovi, jako že je vše ALLRIGHT J 

Jasně, ale celník není blbej,že?!

Michal, ty znaješ- kartica je istekla…normálně bych asi nechápal, kam ta karta jako stekla?

Ale tady bylo jasno, všimnul si, že je stará!

Nechci lhát, tak dělám blbýho, vezmu si ji do ruky, koukám na něco co stejně vím a zkouším smutný kukadla…


Pravda, je to tak povídám…co budeme dělat? Trapný dotaz na celníka J 


Budes platit 50 Eur... Michal…

Znáš ten pocit, že nechceš za něco platit 2x,viď? Proč mám platit 50 Eur, když pojištění je zaplacený, jen mě chybí ten pitomej papír?

Papír není pitomej, samozřejmě! Pitomej jsem já, že jsem si to nezkontroloval, ba co víc, věděl jsem to delší dobu a nic pro to neudělal! Takže na koho může být člověk nazlobenej? Na sebe! J
Vždycky je to naše chyba!

 J Povídám mu tedy:

 Neee, vše je OK, pojištění zaplaceno, auto Ok. Můžeme zkusit zavolat…J 

Zavolat ,Michal..?  To už celník má ironickej úsměv…neděle večer..komu chceš volat na hranicích, vytvářejíc kolonu vozidel za sebou ve 22.00 hod ??! 

Ok, park the car there..přešel na angličtinu, protože se díval na můj tupej výraz, kdy se mě vzdalovala vidina bosenských pyramid.Zajel jsem tedy bokem a vyčkával v autě. Chce peníze do kapsy, je mi jasný! Jenže já mu nic do kapsy dávat nechci, je jasný zase mě! Chci ale vidět pyramidy…nooo co teď? 


Celník vidí, že se v autě ani nehýbu, tak jde za mnou, vystupuju a koukáme na sebe…

Co s tebou? povídá anglicky..

což znamená pod čarou: Kolik teda seš ochoten zaplatit, abych tě pustil? 

Pokrčím rameny a naznačuji, že to nechávám na něm... s kukadlama nevinnýho štěněte. 

Začíná to zabírat, celník vidí, že se k ničemu nemám, navíc nevinné oči v něm probouzí pocit provinnění.

 Jdeme zpět k okýnku a on to zkouší na posledy..

Michal..ty..pak mávne rukou, dává mě zpět doklady...ok.. jeď J

Jupíí úsměv mám od ucha k uchu a samou radostí sundávám z ruky náramek dávám mu ho..
Teď zase on kouká, jakoby spadnul z višně J Tak mu vysvětluju, že to je energetický náramek se zápornýma iontama a že je prospěšný pro jeho tělo…tak jsem ho tam nechal sedět s otevřenou pusou a letěl k autu, než si to rozmyslí. 

Jeduuuu směr pyramidy!!!


Přijíždím po půlnoci, je tma jako v pytli, vidím v dešti tak tak na cestu, takže vůbec nic kolem sebe. Naštěstí i bez navigace nacházím bez problému vybraný apartmán J Otevírá mě velice milá stará paní a za ní syn. Kluk kolem 30, klasický to chlap jižanskýho typu  a mluví anglicky. Vše mě vysvětlí, dá heslo na wifi (všichni víme, že bez wifi ani rána J ) Říká,že pyramida slunce je 1 km odtud..skvělý, sprcha a v minutě spím, jak dudek.2 komentáře:

  1. Hustý <3 těším se na chodby pod pyramidou.

    OdpovědětVymazat
  2. Jejda Michale, to koukám, já tam byla 5x, pořád mě to táhne do Ravne. No, teď už se tam asi dlouho nepodívám :) Moc zdravím, Dáša :)

    OdpovědětVymazat