Prohledat tento blog

pátek 20. ledna 2017

JAK NA PŮST O ŚŤÁVÁCH


V tomto článku bych rád ukázal cestu, jak na půst s ovocnýma a zeleninovýma šťávama.

Proč se vlastně pouštět do "takové blbosti" ? :)

Možná proto, že se cítíš unavenej ? Nebo snad máš potíže se žaludkem? Pálí tě žáha? Nemůžeš spát? Máš zácpu? Bolesti hlavy? Překyselenej organismus? Máš nějakou nemoc, kterou už dlouho nemůžeš vyléčit? Máš snad dokonce rakovinu? 

Řízený půst na šťávách ti může pomoci. Mé mámě se po 14 dnech upravil metabolismus. Po 7 letech problémů se žaludkem, tyto problémy přestali. Po několika letech problémů se silnou zácpou, tyto problémy také přestali. Mnoho let chodila po doktorech a snědla mraky prášků, nic nepomohlo. Stačilo 14 dnů na šťávách a vše bylo v pořádku. Nemohla tomu uvěřit. 


Dokonce se mámě podařilo po 42 dnech na šťávách vyléčit rakovinový nádor na plíci. Samozřejmě nejednalo se pouze o půst na šťávách, ale bylo tam více faktorů. Více v článku zde odkaz 

Takže, jak na ovocné a zeleninové šťávy?

V první řadě, je potřeba si uvědomit, co to vlastně je šťáva z ovoce a zeleniny. Hodně lidí si to plete se smoothie, to znamená, že hodí pár kousků ovoce do mixéru a je hotovo. Pozor, to je veliký omyl. Zásadní rozdíl mezi smoothie a šťávou z ovoce a zeleniny je ten, že smoothie obsahuje dužninu ( vlákninu). Šťáva však nikoliv. Odšťavní se ovoce nebo zelenina a pije se pouze šťáva. Dužnina (vláknina) odchází zvlášť bokem z odšťavňovače. 

Takto se připravuje kvalitní šťáva z ovoce a zeleniny, plná vitamínů, minerálů a enzymů. Díky odšťavnění také odstraníte většinu chemikálií, kterými byly plody ošetřeny. Pokud tomu tak bylo. Většinu totiž těchto chemických látek na sebe váže dužnina a tu my odšťavněním dostaneme pryč. 

Jaký vybrat odšťavňovač?


 Nejlépe šnekový. Odšťavňuje nízkootáčkově a tím ve šťávě ponechá nejvíce vitamínů a minerálů, oproti odstředivému odšťavňovači. Šťáva je tedy mnohem kvalitnější, když použiješ odšťavňovač šnekový. Jde o tvé zdraví, tak na něm nešetři. Jsme ochotni vyhodit oknem tisíce korun za nesmysly, které nepotřebujeme, jako je televize, drahý mobil apod. ale dost často otáčíme korunu, pokud jde o naše zdraví.

Kvalitní šnekový odšťavňovač začíná na 5.000,-Kč a jde do cca 12.000,-Kč. Dají se pořídit i levnější a v poslední době mám reference, že jsou také dostačující. Je to jako u všeho, levnější používají méně kvalitní materiály, ty dražší přístroje jsou bytelnější a zřejmě déle a více vydrží.

Nebudu doporučovat konkrétní značku. Nechám na tobě, jaký si vybereš. Stačí mrknout na recenze na internetu.

Ok, máme odšťavňovač a jak tedy na šťávy?


Velmi jednoduše. Vybrat si plody, na které máme chuť  a směle do toho. Odšťavnit se dá cokoliv, co má trochu šťávy. Takže téměř všechno ovoce, vyjma banánu. A spousta zeleniny, jako je mrkev, celer, petržel, okurek, řepa, ale i řapíkatý celer, salát nebo např. pampeliška a různé druhy bylinek.Nejlépe je, se řídit vlastní chutí, naslouchat svému tělu a dát mu to, co přesně potřebuje. Proto doporučuji, si připravovat šťávy sám. My sami totiž nejlépe víme, co naše tělo právě teď potřebuje. Naslouchejte mu a ono se vám odvděčí. Pokud budete šťávy připravovat nemocnému, který to sám nezvládne, zkuste zjistit, nač má chuť. Samozřejmě mluvíme o ovoci a zelenině, ne o cigaretě a pod..:)  
Jedná se o detox organismu. Kdy mu dodáme maximum vitamínů, minerálů a enzymů, tak aby bylo schopno se samo očistit a restartovat. Proto je důležité necpat do sebe žádné jedy. Tedy po dobu půstu na šťávách nekouřit a nepít alkohol. 

"Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci"


Během půstu na šťávách se pijí pouze tyto ovocné a zeleninové šťávy. Nic jiného se nejí, ani nepije, kromě čisté vody. Ta je naopak velmi důležitá. Takže opakuji, pouze ovocné a zeleninové šťávy a pitný režim v podobě čisté vody.


Jak dlouho mám být na šťávách?


Záleží na tom, jaký máš zdravotní problém a jak je tvé tělo zaneseno toxiny. Ideální je dát 42 denní půst na šťávách a dále pokračovat na živé stravě. (JAK NA ŽIVOU STRAVU odkaz ZDE)  Pokud se jedná o vážnější nemoci. 

Pokud chceš pouze vyzkoušet nebo se zbavit problémů se žaludkem, bolesti hlavy atd., mělo by stačit 14 dní a dál uvidíš sám.Můžeš se zapojit do našeho projektu ZDE:

21 dní ke změně


Je potřeba počítat s DETOXEM. Zhruba asi třetí den, ale je to individuální, přijde detox. Nemusí to nastat, ale může. Co to znamená? Můžou se objevit příznaky dřívějších nemocí, dočasně se zhoršit současný stav apod. Tady je důležité vydržet! Ta odměna v podobě zdraví a následného vyřešení zdravotního problému za to určitě stojí! V okamžiku, kdy tělo pochopí, že to myslíš vážně a nepolevíš, přijde úleva a začneš se cítit lépe. 

A nebudu mít hlad?


Vzhledem k tomu, že tělo dostane vše co potřebuje, hlad mít nebudeš. Důležitá je také psychická příprava. Namísto toho, že si v hlavě budeš vytvářet strachy, že to nezvládneš, že budeš mít hlad, že to nevydržíš, dej si raději do hlavy:

BUDE TO FAJN
ZVLÁDNU TO
DEJ TĚLU VĚDĚT, ŽE DOSTANE ŠŤÁVY A PŘIPRAV HO NA TOPokud máš stále pochybnosti, můžeš se podívat na velmi dobrý film. Ve filmu je 8 lidí s různýma nemocema.  Co se stalo během 28 dnů, kdy byly na čerstvých šťávách, to fakt musíš vidět!
Např. ten den, kdy budeš začínat, si se svým tělem promluv a řekni mu, že budeš teď na šťávách a že se budeš dobře cítit a klidně za to i poděkuj. Tělo se na to samo nachystá a budeš překvapenej, jak se budeš dobře cítit a budeš plnej energie.Z vlastní zkušenosti doporučuji dopoledne pít šťávy spíše ovocné a odpoledne více zeleninové. Dopoledne totiž ovocné šťávy díky přírodnímu cukru dodají více energie do celého dne.


Nejedná se o žádnou novinku. Velikým propagátorem šťáv byl Dr. Norman Walker, který o tom napsal i knihu Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Sám se díky tomu dožil 99 let aktivního života.
Dnes už je spousta lidí, kteří se díky pití čerstvých šťáv vyléčili z mnoha různých nemocí.

 Nehledej v tom nic složitýho, farmaceutické společnosti tohle nezajímá a naopak budou proti tomu zbrojit a pomlouvat a zesměšňovat. Nemají z toho totiž žádný užitek, když nebudeš brát chemické léky.

Příroda nejlépe ví, jak uzdravovat. Tak se neboj a směle do toho!

Kolik šťávy denně vypít?

Moje máma pila denně 3x 2 dcl čerstvé šťávy a stačilo jí to. Je to individuální. Vyzkoušej a uvidíš sám, kolik šťávy ti bude vyhovovat pít. Ideální je vypít šťávu do 15 minut po odšťavnění. Tehdy si zachová nejvíce vitamínů. Je samozřejmě možné si šťávu dát do uzavřené láhve a pít ji pak později v práci, nebo někde venku v přírodě.

Vypít by se mělo minimálně 0,5 l čerstvé šťávy denně. Složení šťávy tak, jak jsem psal výše. Záleží na chuti a dostupnosti ovoce či zeleniny.

Skvělej film se spoustou rad a s českýma titulkama o lidech v Americe, kterým čerstvé šťávy pomohly ke zdraví :
Na závěr bych ještě rád doplnil, že velmi důležitou součástí je pohyb na čerstvém vzduchu, sluníčko a pozitivní myšlení.

Myšlenka tipu BUDU ZDRAVEJ, je mnohem více, než tušíte a nejlíp v přítomným čase:

JSEM ZDRAVEJ! :)

 Víra, že se to podaří, je půl úspěchu. Už jsem slyšel tolik příběhů o lidech, kterým pití čerstvých šťáv pomohlo a viděl to i na mé mámě.

 Divil bych se, kdyby to nepomohlo i TOBĚ, když do toho půjdeš poctivě.

Inspirace v BRAWO LIFE

HODNĚ ŠTĚSTÍ :)


P.S. Budu velmi rád za zaslání vlastní zkušenosti, pomůže to dalším lidem. Předem děkuji :)

S úctou

Michal Shark

Žádné komentáře:

Okomentovat