Prohledat tento blog

sobota 3. prosince 2016

SMYSL ŽIVOTA


Každý z nás si tuto otázku během života několikrát položil. Zabývali a zabývají se tím filozofové již stovky, ba tisíce let. Co je tedy smyslem života? Najdeme odpověď?

Já ji našel :)

Ne, nesnědl jsem moudrost světa, nemám ego vystřelený do oblak. Naopak píšu to s pokorou a vděčností, přesto to musím dát vědět světu. Není to žádná novinka a nenašel jsem to první, každý se k tomu musí dopracovat postupně sám. Jsem nesmírně ŠŤASTNEJ, že to můžu napsat.Pro každýho je smyslem života něco jinýho. Pro někoho stát se slavným, pro jiného být úspěšný, bohatý, pro dalšího pomáhat ostatním atd...atd. Když přijde v lepším případě k naplnění těchto snů, přijde prázdno. Namísto oslavy, ohňostrojů, radosti nesmírné, přijde zklamání. Samozřejmě ne hned. Nejdříve se "opíjíme" pocitem vítězství a myslíme si, že štěstím. To však velmi brzy pomine a přijde zklamání, někdy dokonce i deprese...?! Proč? Proč, když jsem dosáhl, čeho jsem chtěl???


Jak je tohle možný? Co je špatný na tom vydělat peníze, dosáhnout všech svých snů? 

NIC.

Není na tom špatnýho vůbec nic, naopak, je úžasný plnit si svoje sny a cíle, je to motor života. Nesmí se to ale stát smyslem života. Tedy pokud se týká hmoty.


Platí to i opačně, když nejsem schopen dosáhnout svých cílů. Jen s tím rozdílem, že jsem "ochuzen" o tu chvílí nadšení a radosti. Tady se naopak trápím a vyčítám kde komu (vyjma sebe), že se mám špatně a proklínám osud...proč mi to dělá?

Takže kde je tedy smysl života, štěstí, nekonečné radosti a lásky?

- VŠE JE UKRYTO UVNITŘ NÁS -Kde ? V našem srdciSMYSLEM ŽIVOTA JE BÝT ŠŤASTNÝ


Je to pro tebe překvapení? Přijde ti to příliš málo? Přijde ti to příliš jednoduchý?

NE!

JE TO TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ V NAŠEM ŽIVOTĚ


A teď zcela upřímně....polož si otázku:

JSEM OPRAVDU ŠŤASTNÝ ??Tak co? 

Seš ? 

ANO ? 

Pokud nelžeš sám sobě, pak ti gratuluju, našel jsi smysl života a užívej jej plnými doušky!!


odpověď je NE?

Potom si polož další otázku...PROČ NEJSEM ŠŤASTNÝ ?

Úplně nejlíp...vezmi si tužku a papír a napiš si body, které ti brání, aby jsi byl šťastnej.

Pěkně od jedničky až po ...kolik budeš potřebovat.Teď si to přečti...

Právě jsi napsal důvody, které stojí v cestě tvýmu štěstí. Co s tím? Je čas na tom začít pracovat. Postupně řešit jeden bod za druhým a postupovat směrem...být šťastný.

Že to nejde? Kdo tě to naučil tuhle větu?

 "To nejde"... ?!

Jde všechno. Jde cokoliv budeš chtít opravdu upřímně od srdce.

 Protože tehdy pro to uděláš maximum. Když to "jen" chceš, ale nejsi ochoten pro to udělat cokoliv na světě, abys toho dosáhnul, tak to tvý chtění není zase až tak opravdický a tím pádem toho nedosáhneš.

Určitě znáš ty situace, když jsi něco strašně moc chtěl, deno-denně na to myslel, představoval si jaký to bude až toho dosáhneš, usínal jsi s tím a ráno zase vstával...a ono to pak vyšlo...

Tak to je přesně ono :))

Ne, nechci zde psát motivační článek, tleskat a pouštět song Simply The Best ! :)Většinou zde píšu vlastní prožitky a zkušenosti, proto to píši i teď.

Se vší pokorou můžu říct, že jsem šťastnej.
Již delší dobu píšu otevřeně o všem, co se mi přihodilo. Proto píšu i o štěstí. Ne proto, abych se chlubil, ne proto abych pozvedl své ego. Chtěl bych předat dál moji zkušenost.

Co se tedy stalo?

Našel jsem vnitřní štěstí, které mi nikdo nemůže vzít. To štěstí je v mém srdci. není v partnerovi, v bohatství, v kamarádech, v práci, není dokonce v žádné vnější okolnosti. Ta může mé štěstí navýšit, či lehce upravit, ale nikdy ho nemůže zničit. 

Pokud jsme závislý na jakýkoliv vnějších okolnostech a hledáme štěstí všude kolem nás, v lidech, v hmotných věcech...nenajdeme ho. Dokonce i láska k partnerovi je věc dočasná, ten může časem odejít, ale Vaše vnitřní štěstí, to je uvnitř Vás, to, když najdete, už Vás nikdy neopustí. Je na vždy s Váma.


Trvalo mi dlouho, než jsem k tomu došel. Stála za tím moje nemoc ( článek o ní zde_ Moje nemoc)

Hodně jsem o tom také napsal v článku Cesta ( odkaz zde_ Cesta )

Také mi velmi pomohlo změnit chápání světa,to že jsem přestal jíst maso ( článek zde _ Proč nejím maso )

Velký vliv na mé vnitřní štěstí má i meditace ( odkaz zde_Meditace -Harmonizace) 


Jak můžu tvrdit, že mi mé vnitřní štěstí nikdo a nic nemůže vzít?

NEVER SAY NEVER-Nikdy neříkej nikdy

Nemůžu to vědět, žiji teď a tady a prošel jsem mnoha zkouškama.

Chci teď napsat něco, co možná pochopíš, možná ne. 

Naučil jsem se sebelásce, přestal jsem si ubližovat a tím i svému okolí. Naučil jsem se milovat a tím i své okolí.

Jak můžeš někoho milovat, pokud nemiluješ sebe? 

Tvrdíš, že můžeš? Ano?

Neumíš milovat toho nejbližšího člověka a přitom tvrdíš, že umíš milovat někoho jiného? Dává to smysl?

Ne, nedává. Náš nejbližší člověk jsme my sami sobě. ne náš táta, naše máma, sourozenec, milenka, manželka...jsme to my sami sobě. Až se naučíme milovat sami sebe, naučíme se také milovat ty ostatní. Proto je dnešní svět v chaosu, ve válkách, v okrádání jeden druhého. Je to proto, protože si nevážíme sama sebe. Jak si tedy můžeme vážit a mít rádi ty druhé?
¨

Začít musíme vždy u sebe, ne u těch druhých. ty změnít nemůžeme. Můžeme ale změnit sami sebe, to máme ve vlastní režiji, to máme pod kontrolou. Jedině tato změna, začne měnit naše okolí, naše vztahy, náš život. Naše štěstí posilují dobré vztahy s našimi nejbližšími.

Teď napíši něco, co se ti asi nebude moc líbit:

Za vše, co se děje v našem životě, si můžeme sami.

Mysli si co chceš, ale je to tak. Pokud je to něco vrozeného apod, je to proto, že jsme si to sami naplánovali jako duše ještě před narozením, protože tuto zkušenost naše duše potřebuje zažít.

Dobrá zpráva je, že MÁME TU MOC, VŠE ZMĚNIT


Jasně, nevrátím si nohu, ruku, pokud jsem o ní přišel. Nezměním postižení, když jsem se tak narodil ( i když některá ano) 

Vždy a všude platí:

  1. Můžu změnit okolnosti, které mi právě vadí v mém životě??   ANO ?
  • V tom případě je změním a není potřeba se kvůli tomu trápit, prostě to udělám. Pokud to nezměním a trápím se kvůli tomu...kdo je na vinně za mé neštěstí??
     2. Můžu změnit okolnosti, které mi právě vadí v mém životě?  NE??
  • V tom případě, to musím příjmout takové, jaké to je. Pokud nemám možnost to změnit, musím to přijmout. V tomto případě také nemá smysl se tím trápit, protože není v mých silách to změnit. Pokud se i přesto tím trápím...kdo může za mé neštěstí?

Jsem nemocný? Je to volání duše, že něco dělám špatně a to dlouhodobě. Neposlouchám svůj vnitřní hlas.

Když přišel nemocný indián k šamanovi a chtěl pomoci od nemoci. 

Šaman se zeptal: Kdy jsi přestal zpívat a tančit?


Nemoc přichází tehdy, když nejsme šťastní a něco nás dlouhodobě trápí. My sami jsme tvůrci našeho zdraví i našeho štěstí. Chceš se uzdravit? Začni přemýšlet, kdy jsi přestal být šťastný, co tě trápí. Tam je odpověď na každou nemoc.

Dokud si budeš myslet, že tvé štěstí a zdraví závisí na okolnostech, jiných lidech apod., nikdy nebudeš na tom tak, jako člověk, který si je pevně vědom, že vše má ve svých rukou. Je tvůrcem vlastního života, štěstí i zdraví. Záleží jen na nás, jakým způsobem se chováme ke svému tělu, co mu dáváme jíst, pít, jak se máme rádi, či nenávidíme, jak se chováme ke svému okolí a co tedy tím pádem dostáváme zpět.

Zákon akce a reakce:

Co vyšleš, to se ti vrátí


Je tedy lepší vysílat lásku a porozumění, nebo zlost a nenávist ? Záleží jen na mě, co chci aby se mi vracelo. Nestěžuj si, pokud se setkáváš se zlýma lidma, nebo okolnostma. Přemýšlej, co ty sám děláš špatně, jak ty se chováš k okolí, sám k sobě...


Je to úplně jednoduchý. Stačí to pochopit.

Ano, můžeš na mě zkoušet vytáhnout všechny svoje neštěstí a říkat, pak bych tě chtěl vidět, co bys říkal ty chytráku...

Dobře, napíšu ti, co se mi stalo za poslední rok:

Během jednoho roku mi umřeli oba dva rodiče na rakovinu, rozvedl jsem se po 23-letém manželství, v podstatě jsem přišel o dům a zahradu. 

Jak moc je to velká katastrofa? Jak moc je moje "neštěstí" větší než to Tvoje?

Ne není potřeba si porovnávat pindíky. 

O čem to tedy je? Je to o vnitřním nastavení každého z nás.

Potkalo mě během toho roku opravdu na první pohled mnoho zlého. Jenže to je pouze úhel pohledu.

Moji rodiče odešli, jejich hmotná těla přestala sloužit. Oba dva k tomu měli svoje důvody.

Rozvedl jsem se protože bych v tom vztahu už nebyl dál šťastný. Přestože mám svoji bývalou ženu doteď rád a respektuji ji, další společné soužití by nás dělalo oba nešťastnýma. Kolik našich rodičů, dokonce i vrstevníků ale takto žije?

 To ale není důvod, abych tak žil i já a ani ty. 

Rodiče jsem miloval, snažil jsem se jim pomoci, ale vše mělo tak být.  

Přesně tady platí ta poučka viz výše:
Můžeš s tím něco udělat...ano? Tak udělej
Nemůžeš s tím nic udělat...Ne? Tak to přijmi.

Zkusil jsem, ale přesto to nešlo. Tím pádem jsem to musel přijmout. 

Umřeli mi tedy rodiče, rozvedl jsem se, přišel o majetek a přesto všechno jsem Šťastnej.
Jak je to možný? Myslíš si, že jsem blázen a nemám to v hlavě v pořádku?

Raduju se z maličkostí, žiju DNES, protože zítra neexistuje. Mám se upřímně rád, miluju svý tělo, dokonce si sám se sebou povídám a chválím se. Neodsuzuju druhý lidi, protože neznám jejich cestu.

Žiju na plno každý den, protože nikdy nevíme, jestli to není náš poslední den v současným životě. Smířil jsem se s tím, že máma i táta odešli a už tu nejsou, potkal jsem novou úžasnou přítelkyni a těším se z každého okamžiku, protože prostě chci a zítra to tak být nemusí.

Pracuju a vymýšlím nové projekty, abych byl spokojenej i po finanční stránce. Peníze však nejsou mým cílem, pouze prostředkem, jak si udělat život pohodlnější. Dnes už vím, že přímá úměra peníze=šťastný život, neplatí. Šťastnej bych byl i bez peněz, ale není důvod se zříkat čehokoliv, když vám to přináší radost a neubližuje to ostatním. A protože bez peněz si těžko pořídíte v dnešní době dostatek dobrého zdravého jídla, "nutných" věcí běžné denní spotřeby atd a žijeme v 21.století, není potřeba se jich zříkat. Nesmí se stát ale Vaším pánem. Jsou pouze dobrým sluhou.
 Chtěl bys dnes dělat ty stejný věci, kdybys věděl, že to je tvůj poslední den života? Chtěl bys ho trávit se stejnýma lidma?

 Ano? Tak to děláš správně. 

Ne?

 Pak by ses měl zamyslet, jestli není čas něco ve svým životě změnit.
Před pár dny jsem potkal 2 kamarády. Dlouho jsme se neviděli. Chodil jsem s nima dříve občas na panáka...no byly to spíše smrště panáků...atd prostě jinej život. Říkali jsme, že si tím čistíme hlavu...

On mi říká:
Jo, slyšel jsem, že ses změnil...že ses dal na nějakou novou víru, nebo co..:))

Kluci se nezměnili, žijou dál stejný životy, jako já před tím. Ne, neposuzuju, ani neodsuzuju. 

Proč taky? 

Každej máme svoji vlastní cestu poznání a nikdo nemůže říct, která je lepší, či horší...

Jediný měřítko může být naše vnitřní štěstí.....


Jednoduchej návod by mohl znít, jako známejj citát:

Dělej, co miluješ a miluj, co děláš
Ať jsme všichni šťastni, pro náš lepší život na planetě zemi.
Michal Shark

Žádné komentáře:

Okomentovat